Ageo Blog

Doğal İlaç: Organik Zeytinyağı Ve Limon

0

Stresli yaşam ve yoğun iş temposu yüzünden uyandığınızda yorgun hissediyor ve birden ayağa kalktığınızda başınız dönüyor olabilir mi? Bu durum size tanıdık geliyorsa bu makaleyi okumaya devam etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü limonlu zeytinyağı bu sorun ile mücadele etmenize ve yaşam kalitenizi arttırmanıza en doğal yöntemlerle yardımcı olacak.

Organik sızma zeytinyağının besinsel özelliklerine limonun faydalı bileşenlerini eklediğimizde ortaya klasik salata sosundan fazlası çıkar. Aslında bu karışım görkemli iki besinin birleşmesidir. Doğal bir antioksidan ve enerji kaynağıdır. Antik çağların sıvı altını zeytinyağının faydaları üzerinde daha önce defalarca durduk. Bu mucizevi zeytin suyu taze sıkılmış limonla birleştiğinde faydasına fayda katıyor desek abartmış olmayız. Limon suyu ile karıştırılan organik zeytin suyu hem içeceğiniz en sağlıklı meyve kokteylidir hem de faydaları göz ardı edilmemelidir. Bu karışım;

C, E ve B Vitamini bakımından çok zengindir.

Vücuda hatırı sayılır miktarda potasyum, fosfor ve yararlı karbonhidrat sağlar.

Flavonoidler yani yüksek antioksidan içerir.

Bağırsak hareketlerini rahatlatır, kabızlık için mükemmel çözümdür.

Vücut için detoksdur. Atık ve toksinleri giderir, karaciğer ve safra kesesini temizler.

Kilo vermeye yardımcı olur. Yağ yakma ve metabolizma hızına doğrudan etki eder.

Kolesterol seviyesini düşürür.. Tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar “kötü” kolesterol ile (LDL) savaşmaya yardımcı olur.

Antienflamatuar etkisi nedeniyle eklem ağrısını hafifletir.

İçerdiği yüksek E vitamini aynı zamanda koroner kalp hastalığı risklerini azaltır.

Limonun sağladığı potasyum sayesinde hipertansiyon seviyesini düşürür.

Limonun içindeki minik kapsüller zeytinyağı ile birleştiğinde; saç, tırnak ve cilt için mükemmel bir serum haline gelir. 2 yemek kaşığı Ageo Organik Sızma Zeytinyağını, yarım taze limon suyuyla karıştırın ve yatmadan önce yaklaşık on dakika tırnaklarınıza masaj yapın. Farkı kısa sürede göreceksiniz. Aynı kürü parlak ve temiz bir cilt için maske olarak da kullanabilirsiniz.

Kendinizi iyi hissetmediğinizde önce doktora gidin ve uzman tavsiyesinden faydalanın. Fakat harekete geçmek ve kendinizi daha iyi hissetmek için de hasta olmayı beklemeyin. İşte limon – zeytinyağı kürünü hayatınıza kolaylıkla entegre edebilmeniz için ufak ipuçları;

  • Ageo Organik Sızma Zeytinyağı, taze limon suyu, salatalık ve kekiği birleştirin. Salatalık sınırsız tüketebileceğiniz çok faydalı bir besindir. Ortalama boyda bir salatalığın %90’ı sudan oluşmaktadır.
  • Kendinize sabah shotları hazırlayın. Ageo Organik Sızma Zeytinyağı, soğuk limon suyu ve biraz zencefil rendesi harika bir uyandırma servisi olacaktır.

İyi Beslen: Organik Zeytinyağı İle Fit Poğaça Tarifi

Previous article

Zeytinyağı Kilo Aldırır Mı?

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like