Ageo Blog

Zeytinyağı Kilo Aldırır Mı?

0

Bu sorunun cevabı basit fakat nettir. Her besinde olduğu gibi gibi zeytinyağı da aşırı tüketildiğinde kilo aldırır. Kilo konusunda dikkat etmemiz gereken en önemli konu tükettiğimiz yiyeceklerin kalitesi ve besin değeridir. Şöyle örnek verelim; Bir dilim beyaz ekmek ve bir dilim tam buğday ekmeğinin kalorileri neredeyse aynıdır fakat tam buğday ekmeğinin besin değeri çok daha yüksektir. Tercihinizi tam buğdaylı dan yana kullandığınızda kan şekeriniz dengelenecek ve uzun süre yok kalacaksınız. Bu mantık yağ tercihlerinizde de geçerlidir.

Diğer yağlardan farklı olarak, organik zeytinyağı içindeki faydalı bileşenler sayesinde tükettiğimiz zeytinyağının hemen hemen tamamı vücut tarafından kullanılır. Ayrıca tokluk hissi yaratır, sindirim – boşaltım sistemimizi rahatlatır, reflü, ülser, şişkinlik gibi mide-bağırsak sorunlarımızı da çözer.

İhtiyacımız olan bazı vitaminler sadece yağda çözünür. Bu nedenle yaşamımızı sağlıklı bir şekilde idame ettirmek için yağa ihtiyacımız olduğunu bilmeliyiz. Bu ihtiyacı gidermenin en ideal yolu ise organik zeytinyağı tüketmektir. 

Peki Organik Zeytinyağı Kaç Kalori?

Bir çorba kaşığı zeytinyağı, 14 gram yağ ve yaklaşık 90  kalori içerir. Bu mucizevi besinin hafifliğini tam olarak anlayabilmek için diğer yağların kalorilerine de bir bakalım.

Bir çorba kaşığı tereyağı 145 kalori

Bir çorba kaşığı margarin 100 kalori

Bir çorba kaşığı fındık yağı 135 kalori

Bir çorba kaşığı ayçiçek yağı 110 kalori

Bir çorba kaşığı mısırözü yağı 115 kalori

Bir çorba kaşığı kanola yağı 110 kalori

Bir çorba kaşığı susam yağı 110 kalori

Bir çorba kaşığı pamuk yağı 110  kaloridir.

Organik zeytinyağı diğer yağlar içine kalorisi en düşük, besin değeri de en yüksek olanıdır. Tekli doymamış yağ asidi içerdiği içinde kilo vermek, kilosunu korumak ve yaşamına sağlıklı bir şekilde devam etmek isteyen herkes tarafından tercih edilmelidir. 

Bu mucizevi besinden tam anlamda fayda görmek istiyorsanız hayatınıza düzenli bir şekilde entegre etmelisiniz Bu konuda size yardımcı olmak ve önerilerde bulunmak isteriz.

Kalıcı Fayda Sürdürülebilirlikten Gelir

  • Kaliteli ürünü keşfedin: Ageo Organik Zeytinyağı Organik Zeytin tohumunun toprağa düşüşünden, sıkımına kadar özen, emek ve kalite içerir. 500 mini tezgah üstü, 5 kg’liğini de yemeklerinizde kullanabilirsiniz.
  • Kullanım alanınızı genişletin: Organik zeytinyağını sadece soğuk yemeklerde değil; tatlılarda, hamur işlerinde, makarnalarda da kullanın.
  • Güne organik zeytinyağı ile başlayın: Aç karın ile içeceğiniz bir yemek kaşığı zeytinyağı; dolaşımını temizler ve organlarınıza tatlı bir günaydın der.

Doğal İlaç: Organik Zeytinyağı Ve Limon

Previous article

Sağlıklı Bir Alternatif: Zeytinyağlı Mocktail

Next article

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like